Artık Instagram canlı yayınlarını 24 saat boyunca izlemek mümkün

"1 dakika minimum okuma süresi"

Geçen yıl Ağustos ayında aktif hale getirilen Instagram Hikâyeler özelliği, kısa sürede milyonlarca kişinin kullandığı anlık paylaşım platformuna dönüştü. Nisan’da yapılan araştırmalarda 200 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtilen Instagram Hikâyeler, son istatistiklere göre günlük 250 milyondan fazla kişinin uğrak yeri olmuş durumda.

Bu duyuruyla birlikte Instagram’ın hikâyeler sistemi 24 saat canlı yayın izleme özelliği de kazandı. Yani artık takip listesinde yer alan kişilerin canlı yayınları gün içinde tekrar tekrar izlenebilecek. Bir diğer değişle Facebook’taki canlı yayın özelliğinin bir benzeri Instagram için de aktif hale geldi.

Instagram canlı yayınları tekrar tekrar izlemek mümkün

Hem iOS hem de Android mobil işletim sistemleri için yayınlanan güncelleştirmeler sayesinde canlı yayını tekrar tekrar izleme sistemini kullanabilmek mümkün. Canlı yayını hikâyeler şeklinde tekrardan paylaşmak için yayın tamamlandıktan sonra pencerenin en alt kısmında yer alan “Paylaş” düğmesine tıklamak yeterli. Böylece artık yapılan canlı yayın 24 saat boyunca takipçiler tarafından izlenebilir hale geliyor.

Instagram 10.26 (Google Play)
Instagram 10.26 (App Store)

Instagram’ın hikâyeler ile ilgili Mayıs istatistiklerini paylaşması ve 24 saat canlı yayın izleme özelliğini duyurmasıyla Snap hisselerinde yine %3’lük bir düşüş gerçekleşti. Buna karşılık Snapchat de sessiz sedasız yayınladığı bir güncelleştirmeyle kullanıcıları paylaşımlarına göre harita özelliği sunmaya başladı. Yani bu sayede artık Snapchat kullanıcıların birbirleriyle bağlantı kurması ve iletişime geçmesi çok daha kolay hale geldi.

Snapchat (Google Play)
Snapchat (App Store)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir