DJI Osmo Action ile Erikli Şelale Kamp Alanı’nda bir tur!

Featured Video Play Icon
"2 dakika minimum okuma süresi"

DJI, geçen yıl sonu duyurduğu Osmo Pocket ile yepyeni bir alana giriş yaptı. Evet; telefonlara takılan ve klasik titreşim önleyici olarak görev yapan ürünler haricinde doğrudan kamera ve gimbal görevlerini birleştiren Osmo Pocket, özellikle VLOG çekenlerin kısa sürede ilgisini çekti. Hem kompakt boyutlu tasarımı hem de işlevsel oluşu beğeni topladı.

Şirket bu kez de kısa süre önce GoPro ve Sony aksiyon kamerasına rakip olacak bir cihaz duyurdu: DJI Osmo Action. Özellikle doğada ve zor koşullarda fotoğraf ve video çekmek isteyenler için tasarlanan bu ürün, uygun aparatlar sayesine ekstrem koşullarda kullanılabiliyor.

Ürünün kutu açılışı ve inceleme videolarını zaten GZT.com için çekeceğim. Dolayısıyla bu videoda hem kamp yaptığım alanı göstermek hem de DJI Osmo Action’ın 4K / 60 fps performansını göstermek istedim. Özellikle farklı ışık koşullarındaki görüntü kalitesini anlamak açısından yararlı olduğunu düşünüyorum.

DJI Osmo Action özellikleri: https://www.dji.com/osmo-action

Erikli Şelalesi Kamp Alanı Özellikleri

Kamp alanına dair bazı detaylara da değinmek istiyorum. Gayet samimi ve güzel bir ortam. Çalışanlar hemen her konuda yardımcı oluyor. Kişi başı günlük konaklama ücreti 15 TL. Tabii bu çadırı olanlar için. Videoda da görünen büyük masalardan kiralamak istiyorsanız onların fiyatı da ekstra her gün için 30 TL. Çadır yoğunluğuna bağlı olarak tesisin kendi çadırlarını da kiralayabilirsiniz ama onların fiyatlarını bilemiyorum.

Tesiste WC ve duş imkanı var. Ayrıca büfeden kahvaltı, çay  ve yiyecek – içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz mümkün. Kendi yiyeceklerinizi kendiniz de alıp kamp alanında ateşinizi yakıp mangalınızı yapabilirsiniz. Bunun için de ortak bir buzdolabı var. Yiyecek ve içeceklerinizi bu dolapta muhafaza edebiliyorsunuz. Kamp alanının içinde akarsu olması muhteşem. Doğada vakit geçirirken su sesi insana ciddi manada huzur veriyor.

Gelelim elektrik ve internet konusuna. Ortak alanda elektrik prizleri mevcut. Yani çadırların hemen yanında yok. İnternet de bizim kaldığımız son gün gelmişti. O da belli bölgelerde çekiyor. Uydunet kullanıyorlar. Ama telefon hiçbir zaman çekmiyor. Bu da önemli detaylardan biri.

Erikli Şelalesi Kampp Alanı haritası: https://www.google.com/maps/place/Erikli+%C5%9Eelale+Kamp+Alani/@40.5882917,29.0251175,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0xac7c670324d4767?sa=X&ved=2ahUKEwiWy–akdLiAhWDZVAKHS03Ch4Q_BIwFnoECA4QCA

Hem DJI Osmo Action hem de kamp alanıyla alakalı sorularınızı bekliyorum. İyi seyirler. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir