Kripto para piyasasındaki dalgalanmayı fırsata çevirmek mümkün mü?

"3 dakika minimum okuma süresi"

Bitcoin, Ethereum ve Ripple başta olmak üzere hemen hemen tüm kripto para birimlerinde son birkaç haftadır önemli oranda değer kaybı yaşanıyor. Hatta CoinMarketCap istatistiklerine göre en değerli 50 alt coin’den 48’inde önemli düşüş var. Evet; alt coin’ler değerini büyük bir hızla kaybediyor ve kripto para piyasayası daralıyor. Bu durum mevcut yatırımcıların canını hayli sıktığı gibi bu işe yeni adım atacakları da tedirgin ediyor. Peki ama düşüşün asıl sebebi ne?

BTC ve diğer coin’lerdeki düşüşler aynı zamanda “keriz sirkeleme” şeklinde de tabir ediliyor. Bu da yatırımlarını panikle geri çeken kişilere söyleniyor. 🙂

Sanal para birimlerinde yaşanan düşüşün asıl sebebi ne?

Geçtiğimiz gün hazırladığımız bir haberimizde bu düşüşü sebepleriyle birlikte anlatmış, en önemli iki etkenin Güney Kore ve Çin olduğunu ifade etmiştik. Yapılan yasaklama haberleri ve manipülasyonlar, kripto para gündemini derinden etkiliyor ve yatırımcılar kendilerini “güvensiz” hissettikleri bir alana girmek istemiyor. Ancak son iki senenin istatistiklerine bakıldığında Ocak ayının ortalarında bu tarz durumlar yaşandığı görülüyor. Elbette bu başlı başına bir etken değil ve çok fazla değişken var. Ama mevcut yatırımcıların sabırlı olup birkaç hafta beklemesinde yarar var. Zira şu anda yıllardır kripto paraları analiz eden birçok önemli isim, bu dalgalanmaların “geçici” ve “yapay” olduğu üzerinde duruyor. Peki ama krizi fırsata çevirmeye ve coin’leri alttan toplamaya* ne dersiniz?

*Alttan toplama: Bitcoin ya da dijital para birimleri için sıkça kullanılan bu tabir, coin’lerin düşük seviyeden alınması anlamına geliyor.

Mevcut yatırımcıların…

…yapması gereken şey az önce de bahsettiğimiz gibi sabretmek ve durum müsaitse yeni yatırımlar yapmak. Elbette bu cümle yatırımcıları yanıltmasın. Çünkü yine mantıklı adımlar atmak şart. Yani mantıklı olan tünelin ucunda ışığın göründüğü coin’lere (alt yapısı, anlaşmaları ve diğer detaylarıyla) yatırım yapmak.

Yeniler şöyle buyursun;

Şu anda tüm coin’lerin değeri hayli gerilediğine göre bu durumu yeni yatırımlar için kullanmak gayet makul görünüyor. Bitcoin ve alt coin satın almak isteyenlerin ve bu işe yeni başlayanların ilk etapta Bittrex.com ve Binance.com‘u kullanması öneriliyor. Zira bu iki servis de barındırdığı çok sayıda coin sebebiyle tercih ediliyor.

Öncelikle yeni yatırımcıların Bittrex.com ve Binance.com üzerinden üyelik alması gerekiyor. Önümüzdeki günlerde her iki platform için de özel haberlerle bu işlemin nasıl yapılacağını anlatacağız. Her ne kadar yeni üyeliklerde çoğunlukla 100 BTC’ye kadar işlem yapılabildiği belirtilse de hesapları onaylatmakta yarar var. Şu anda her iki platformda da üyelik aşamaları muallakta. Konuyla ilgili detayları için takipte kalın. 🖐️

Motivasyon:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir